Wałek – moja miłość

Drewniane przybory kuchenne zna i lubi dziś chyba każdy – zachwycają swym kształtem i sposobem wykonania, szczególnie te rzeźbione czy grawerowane; co więcej, nie nagrzewają się tak szybko podczas gotowania jak srebrne łyżki czy widelce – a zatem są w pełni bezpieczne.

Wałek + stolnica = recepta na sukces

Spośród wielu akcesoriów tego rodzaju szczególną uwagę należy zwrócić na doskonałą parę: stolnica i wałek drewniany do ciasta. Dosłownie jedno nie może żyć bez drugiego: ani nie znajdziesz odpowiedniego miejsca do pracy, ani nie wyrobisz i nie rozwałkujesz ciasta na pierogi, kluski, pizzę, ciastka bądź pieniki. Niesamowite, prawda? Dokładnie tak, jak w naczyniach połączonych – niby osobno, a jednak wciąż razem. Na zawsze.

 

Zaopiekuj się mną…

Jednakże podobnie jak dba się o naczynia i metalowe akcesoria kuchenne, tak również i o te drewniane – w końcu bez wałka drewnianego ani rusz – trzeba umieć odpowiednio zadbać, a właściwie zakonserwować, czyli zabezpieczyć przed pękaniem czy porysowaniem. Z całą pewnością przydadzą Ci się tutaj takie produkty, jak:

 

– oliwa z oliwek lub olej rzepakowy,

– ocet jabłkowy,

– sok z cytryny,

– sól,

– soda oczyszczona,

– woda,

czyli wszystko to, co na co dzień używa się w kuchni w trakcie gotowania i innych tego typu czynności. Jak to zrobić? Wystarczy kilka razy wetrzeć w nie oliwę lub zamoczyć w occie na całą noc lub też natrzeć cytryną, gdy tylko pojawi się nieprzyjemny zapach. Prawda, że proste?

 

Drewniane przybory kuchenne są zatem nie tylko wygodne i praktyczne, ale również cieszą oczy oraz stanowią piękną ozdobę każdej kuchni – warto zatem dbać o nie tak, aby mogły nam służyć najdłużej, jak tylko się da.


Zostaw odpowiedź